Opinie kursantów

Opinie studentów o kursie i nauczycielach

Kasia Urbaniak

Poziom A2 (Lektorka: He Qingzhen),  3 semestr nauki, studentka, 25 lat
Pani He jest wspaniałym nauczycielem. Uczy mnie chińskiego od początku i sądzę, iż posiada wielki talent pedagogiczny. Jako jedyny nauczyciel efektywnie i bezboleśnie uczy czytania znaków chińskich. Chiński jest stosunkowo trudnym językiem, ale dzięki Pani He jego nauka staje się ciekawa, przyjemna i atrakcyjna.

Po kursie z Panią He wyjechałam do Chin uczyć się chińskiego, gdzie sami Chińczycy byli zadziwieni moim poziomem, myśląc, że poza granicami Chin niemożliwe jest dobre nauczenie się tego języka. Jak się okazuje dzięki lekcjom z Panią He przewyższałam poziomem innych studentów, którzy wcześniej uczęszczali na zajęcia na uniwersytetach w Szanghaju i Pekinie. Do tej pory uważam, że w Polsce Pani He uczyła mnie lepiej niż robiono to w szkole w Chinach.

Dzieje się tak głównie dlatego, że He laoshi sumiennie i cierpliwie uczyła naszą grupę znaków. To bardzo ważne w języku chińskim, gdzie wiele słów jest powtarzalnych. Pani He ma cierpliwość i zdolności do dokładnego tłumaczenia. Zawsze na lekcji staraliśmy się zapamiętywać słownictwo dzięki skojarzeniom, co naprawdę dawało efekty.

Ponad to, każda lekcja z Panią He jest ciekawa. Dużo opowiada o kulturze i zwyczajach chińskich. Trudno uczyć się jakiegoś języka w oderwaniu od kultury, a Pani He jako urodzona Chinka zna ją najlepiej. Dodatkowym atutem mojej Pani nauczycielki jest to, że doskonale zna język angielski oraz język polski, więc jakiekolwiek niejasności może wytłumaczyć nam w dwóch językach. Jest to naprawdę fantastyczny nauczyciel, z dużą pasją, wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim to również fantastyczna, przyjazna osoba.

Magdalena Szewczyk

Poziom A2-1 (Lektor: He Qingzhen, Yang Zhihui), 3 semestr nauki
Naukę języka chińskiego rozpoczęłam dla siebie, nie z powodów zawodowych (aczkolwiek nie wykluczone, że się przyda:)).Pomysł zrodził się kilka lat temu, w trakcie podróży po Chinach, ale jak większość pomyślałam, że jest to zadanie niewykonalne. W tym roku postanowiłam jednak spróbować. I pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Przede wszystkim trafiłam na wyjątkowych nauczycieli.

W pierwszym semestrze zajęcia prowadziła Pani Yang Zhihui, która cierpliwie uczyła nas wymowy, prawidłowego akcentu, powtarzała z nami teksty do momentu, w którym całkowicie opanowaliśmy materiał (jej głos słyszę do dzisiaj:)).

Drugi semestr to zajęcia z Panią He. I tu nastąpił widoczny postęp w mówieniu, zasobie słownictwa, płynności w czytaniu nowych tekstów. Jest to czas, kiedy człowiek ma satysfakcję z nauki, ponieważ widzi efekty swojej pracy. Pani He nie tylko realizuje program, ale uczy dodatkowego słownictwa, opowiada ciekawostki na temat Chin, kultury, obyczajów. Jednocześnie, w logiczny sposób uczy znaków chińskich, co bardzo pomaga w ich zapamiętywaniu. Pani He tak prowadzi zajęcia, żebyśmy opanowali nowe słownictwo już w trakcie lekcji. Ponadto, świetnie mówi po polsku.

Po tych 2 semestrach nauki uważam, że nauczenie się języka chińskiego jest możliwe. Jest to język logiczny, z prostą gramatyką. Jestem zaskoczona postępem, który już zrobiłam, i aktualnie kontynuuję naukę w grupie A2-1. Obserwowałam, jak kursanci rezygnują z zajęć po pierwszych dwóch, trzech zajęciach. A szkoda. Faktycznie na początku może się to wydawać trudne (sama miałam problem z przyswojeniem 5 słów, które z perspektywy są bardzo proste), ale z czasem jest tylko lepiej.

Poza tym, zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, nauczyciele bardzo nam kibicują, aby się udało.

Weronika Klebba

Poziom C2-1 (Lektorka: He Qingzhen), 2 semestr nauki, nauczycielka, 43 lata
Zajęcia odbywały się regularnie wg ustalonego planu. W czteroosobowej klasie wszyscy podchodzili do nauki języka poważnie i zależało im na postępie, co było pomocne w nauce.

Lekcje były prowadzone w sposób uporządkowany i logiczny, wg „klucza” proponowanego przez podręcznik, z którego korzystaliśmy. Bardzo cenię sobie dobre, umiejętne i poparte przykładami wyjaśnianie przez nauczycielkę, panią He Qingzhen, poszczególnych znaków, słów, zwrotów; wyjaśnianie różnic pomiędzy słowami o podobnym lecz nie tożsamym znaczeniu, używanych w odmiennych kontekstach, sytuacjach i strukturach.

Struktury gramatyczne były tłumaczone w sposób jasny i przystępny; przykłady Nauczycielki, indywidualna i wspólna analiza przykładów podanych w podręczniku, korygowanie w klasie ćwiczeń, które robiliśmy samodzielnie, pomagało w zrozumieniu zagadnień gramatycznych.

Za wartościowe uznaję to, iż dzięki dzieleniu się pani He Qingzhen swoją wiedzą i doświadczeniem, mogłam poszerzać znajomość niezwykle różnorodnych i bogatych zwyczajów, mentalności, elementów zarówno z historii jak i aktualnej rzeczywistości Chin. Prócz zajęć lekcyjnych w szkole otrzymywaliśmy również materiały, linki, gdzie mogliśmy znaleźć dodatkowe pomoce, co jest również bardzo cenne.

Pomocny jest fakt, że pani He Qingzhen dobrze zna język angielski, zna język polski, jest w Polsce od kilku lat, jest osobą otwartą na świat, poznawanie nowych ludzi, sytuacji, rzeczy, cechują Ją szacunek wobec ludzi, jest osobą cierpliwą i dynamiczną jednocześnie. 

Wszystkie te czynniki sprawiają, że postrzegam panią He Qingzhen jako kompetentną i dobrą nauczycielkę, którą chętnie polecam innym.

Simon Knowels

Poziom C1 (Lektorka: He Qingzhen i Fan Xiping), 6 miesięcy nauki, bankier, UK, 29 lat
Dwoje nauczycieli: Pani He i Pani Fan. Większość lekcji z Panią He
He Laoshi:
He laoshi jest bardzo profesjonalna. Początkowo uczyła mnie głownie języka chińskiego biznesowego, ale również dużo pomagała w pracy nad codzienną mową. Lekcje były zaplanowane i wprowadzane było duże spectrum sytuacji i słownictwa. To czego nauczano mnie podczas lekcji okazało się być naprawdę wyjątkowo przydane w mojej nowej pracy w Chinach.

Pani He naciskała bym korzystał z materiału z lekcji stosując różne scenki sytuacyjne oraz kreując sytuacje, gdzie potrzebowałem używać słownictwa oraz gramatyki poznanej podczas lekcji. To było bardzo potrzebne by zapamiętać przerabiany materiał bez dodatkowego wysiłku w domu. Lekcje miałem w swoim biurze i Pani He była bardzo elastyczna jeśli chodzi o grafik oraz przyjście do biura. 

Bardzo duży plus, który odkryłem podczas nauki z Panią He to, że zawsze wyjaśniała wszystko po chińsku. Gdybym czegoś nie rozumiał wtedy mogliśmy przejść na angielski.

Bardzo polecam He laoshi jako nauczyciela chińskiego.

Fan Laoshi:
Podczas kilku tygodniu mojego przygotowywania się do przeprowadzki do Chin Fan Laoshi przerobiła ze mną bardzo duży zasięg różnych codziennych sytuacji. To było wyjątkowo przydatne jako przypomnienie więc teraz jestem w stanie poradzić sobie we wszystkich sytuacjach poza biurem po chińsku poza. Zaprezentowała mi szerokie spectrum słownictwa, które rzeczywiście polepszyło

mój chiński w różnych obszarach. Tak samo jak Pani He, Pani Fan była bardzo elastyczna jeśli chodzi o przychodzenie do mojego biura i dostosowanie się do mojego grafiku. Tak samo potrafiła mi wyjaśnić po dokładnie po angielsku, jeśli nie mogłem czegoś zrozumieć po chińsku.

Lekcje były dokładnie zaplanowane, a materiały przysyłane do mnie z wyprzedzeniem. Pani Fan prowadziła lekcje humorystycznie i w fajnej atmosferze. Zajęcia głównie oscylowały wokół mówienia, co pomogło mi odzyskać konkretny poziom płynności mowy przed wyjazdem do Chin.

Bardzo polecam Fan laoshi jako nauczyciela chińskiego.

Nate E.

Poziom A1-2 (Lektorka: He Qingzhen), 3 miesiące nauki
He Qingzhen jest wspaniałym nauczycielem. Zacząłem zupełnie od zera, ale Pani He doprowadziła mnie do rozsądnego poziomu zaledwie w ciągu 3 miesięcy. Zna ona doskonale podręcznik (New Practical Chinese Reader ) i dodatkowo sama przygotowała materiały do nauki, które były naprawdę pomocne.

Nauczycielka potrafiła też doskonale wypośrodkować naukę znaków chińskich oraz transliteracji – najlepiej ze wszystkich nauczycieli jakich miałem w ogóle. Przez parę miesięcy kiedy byłem w Pekinie miałem innych nauczycieli. Oni, pomimo iż zawsze kładli odpowiedni nacisk na wymowę oraz tony, to jednak byli albo zbyt surowi albo zbyt łagodni. Z Panią He zazwyczaj porozumiewaliśmy się po angielsku, ale z mojej oceny wynika, że jej znajomość języka polskiego jest również na bardzo wysokim poziomie.

Materiały NPCR są bardzo solidne, zwłaszcza dla zupełnie początkujących i korzystając z nich oraz pomocy Pani He w niedługim czasie można zajść daleko.

Piotr Lewandowski

Poziom A1-2 (Lektor: He Qingzhen), 2 semestr nauki
He laoshi umie uczyć. Lekcje prowadzone są dynamicznie ze zróżnicowaniem akcentów kładzionych na czytanie, rozumienie, mówienie i pisanie. U pani He nie ma szans na chociażby chwilowe "wyłączenie się" z lekcji. Co chwilę mózg studenta zmuszany jest do wysiłku, tu nie ma bezmyślnego powtarzania zdań, których nie do końca się rozumie. Pomocne jest to, że zawiłości chińskiego tłumaczone są po polsku. Polecam panią He jako nauczyciela języka chińskiego wszystkim, którym zależy na czynieniu postępów w jego nauce.

Andrzej Sawicki

Poziom A1-1 (Lektor: He Qingzhen), 1 semestr nauki
Nauczyciel bardzo dobrze prowadzi zajęcia pod względem merytorycznym. Każda lekcja ma wyodrębnioną część poznawczą i powtórzeniową. Zajęcia są prowadzone w sposób dynamiczny i bardzo interesujący. Oprócz materiału gramatycznego jest również miejsce na pisanie ideogramów. Podejście do studentów jest znakomite. Po każdym rozdziale nauczyciel przygotowuje powtórzenia, co umożliwia utrwalanie materiału.

Beata N.

Poziom A1-1 (Lektor: Fan Xiping, Mickey), 1 semestr nauki
Z dużą przyjemnością uczęszczałam na zajęcia języka chińskiego w Instytucie. Pani FAN, bardzo dobrze przygotowana do swojej roli lektora, sprawiła, że nauka tego trudnego języka, była jednocześnie dużym wyzwaniem, ale i poniekąd zabawą dla nas uczących się, i dzięki takiemu podejściu można było osiągnąć naprawdę duże efekty (przynajmniej w moim mniemaniu ;-)). Oprócz języka mogliśmy poznać kulturę Chin, mogliśmy zadawać mnóstwo pytań jej tyczących, a pani FAN cierpliwie zaspakajała naszą ciekawość. Taki początek przygody z językiem chińskim zachęca mnie do kontynuowania jego nauki w Instytucie.

Thanh Hien N.

Poziom A1-2, 3 miesiące nauki, studentka, Wietnam, 18 lat
Miałam intensywny kurs chińskiego tylko przez 3 miesiące, ale jestem naprawdę bardzo zadowolona. Kiedy sobie myślę i patrzę wstecz to nie wierzę, że umiem już tak dużo!

Nauczycielka wyjaśniała wszystko bardzo wyraźnie, robiliśmy dużo ćwiczeń z wymowy (mówienie oraz czytanie), które były dla mnie bardzo pomocne. W domu musiałam tylko ćwiczyć pisanie znaków samodzielnie, co mi pomagało zapamiętywać nowe słowa i używać potem w trakcie lekcji.

Nauczycielka jest bardzo miła i cierpliwa. Sprawiła, że nauka chińskiego była znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Adam C.

Poziom A1-2 (Lektorka: He Qingzhen), 8  miesięcy nauki, manager, UK, 36 lat
He laoshi  jest bardzo cierpliwym i wymagającym nauczycielem. Dobrze dostosowuje styl oraz szybkość mówienia do moich umiejętności oraz preferencji i zawsze stara się aby lekcje były interesujące i różnorodne.

Sławomir M.

Poziom A2-1 (Lektorka: He Qingzhen), 3 semestr, nauczyciel sztuk walki, 52 lata
Od roku uczęszczam na zajęcia z panią He, zajęcia prowadzone są profesjonalnie w małych grupach. Pani He jako nasza nauczycielka jest kompetentną i zaangażowaną w swoją pracę.

Na zajęciach panuje bardzo dobra atmosfera co pozwala bezstresowo przyswoić materiał. Pani He bardzo dokładnie i skrupulatnie prowadzi zajęcia, dokładnie i wyczerpująco wyjaśnia i tłumaczy niuanse języka chińskiego.

Agnieszka Couderq

Poziom B1-1 (Lektorka: Fan Xiping), 5 semestr nauki, ekonomista, 48 lat
Pani Fan jest świetną nauczycielką. Od czasu czuje się u niej przygotowanie dydaktyczne. Wielka zaleta też że pani Fan cały czas mówi do nas po chińsku tak wiec możemy robić duże postępy w osłuchaniu się z językiem mówionym.

W klasie poznaliśmy też poszerzony zakres wiedzy o chińskich tradycjach i robiliśmy dużo ćwiczeń w pisaniu. Jestem bardzo zadowolona z kursu i z niecierpliwością oczekuję na kolejny kurs z panią Fan.

Izabela Her

Poziom C2-1 (Lektorka: He Qingzhen), 3 lata nauki, ekonomista, 37 lat
Jestem bardzo zadowolona za nauczycielki języka chińskiego Pani He. Uczęszczałam na jej zajęcia przez 3 lata. Jest bardzo dobrym i doświadczonym nauczycielem. Lekcje przez nią prowadzone są bardzo ciekawe i przybliżają niuanse języka i kultury Chin.

Pani He jest nauczycielem wymagającym i stwarza na zajęciach atmosferę pracy co działa na uczniów bardzo motywująco. Ma talent pedagogiczny i doskonale potrafi wytłumaczyć i rozjaśnić zawiłości języka. Bardzo sobie cenią jej, zaangażowanie i entuzjazm, które się udzielają i zachęcają do dalszy nauki.

Juraj T.

Poziom B1-1 (Lektorka: Fan Xiping), 3 semestr nauki, manager, 41 lat
Pani Fan jest jedną z najlepszych nauczycieli, jakich kiedykolwiek miałem. W ciągu jednego semestru zrobiliśmy bardzo duże postępy. Uczenie się chińskiego z panią Fan, to jedna wielka przyjemność. Bardzo lubię te lekcje i na pewno będę kontynuować.

Jędrzej Kubica

Poziom A1-2 (Lektorka: He Qingzhen), 2 semestr nauki, uczeń, 14 lat
Bardzo ciekawie prowadzone lekcje. Nauczycielka Pani He świetnie uczy języka i dobrze tłumaczy. Jestem bardzo zadowolony z lekcji. Pani He cierpliwie i dokładnie tłumaczy. Bardzo miła atmosfera na lekcjach i bardzo sympatyczne pani nauczycielka.

Agnieszka

Poziom A1-1 (Lektorka: Fan Xiping), 1 semestr nauki
Jestem bardzo zadowolona zarówno z prowadzonych zajęć, jak i z kontaktu z nauczycielem. Nie przypuszczałam, że po zakończeniu jednego semestru nauki, będę w stanie zrozumieć i wypowiedzieć się na podstawowe tematy. Nic dodać, nic ująć.

Krzysztofa Lavine

Poziom A1-1 (Lektorka: Bai Xue), 1 semestr nauki
Bardzo dobry kurs początkowy. Nasza nauczycielka jest bardzo sympatyczna, entuzjastycznie nastawiona do lekcji, ale też bardzo cierpliwa w powtarzaniu i wyjaśnianiu trudniejszych kwestii. Podoba mi się sposób w jaki opisuje chińskie znaki, żeby ułatwić nam ich zapamiętanie. Zdecydowanie polecam kurs, jak również sama będę kontynuować.

Marcin

Poziom A1-1 (Lektorka: Yang Zhihui), 1 semestr nauki
Kurs uważam za bardzo dobry. Wyróżnić mogę bardzo dobrą organizację i doskonałą lektorkę. Polecam.

Grzegorz

Poziom A1-1 (Lektorka: Yang Zhihui), 1 semestr nauki
Bardzo skuteczna metodyka nauczania języka chińskiego poprzez powtarzanie najistotniejszych zdań. Niewątpliwą zaletą są dodatkowe materiały, które pomagają nauczyć się i zapamiętać teksty oraz kluczowe słowa zapisane za pomocą chińskich znaków (bez pomocy pinyin).

Stefan Jan Karolak

Poziom A1-1 (Lektorka: Bai Xue), 1 semestr nauki, profesor
Każdy nauczyciel zostawia istotny ślad w życiu swoich uczniów. Ja także jestem nauczycielem i miałem i wciąż mam wielu uczniów (studentów). Dlatego z satysfakcją mogę stwierdzić, że Pani Bai Xue jest bardzo dobrą nauczycielką.
Po pierwsze czuje (nie tylko zna) swój język. Po drugie ma talent nauczycielski (co jest rzadkością). Po trzecie chce nauczyć swoich uczniów (studentów). Dlatego dziękuję jej za odbyte już lekcje z j. chińskiego oraz władzom Instytutu Języka Chińskiego w Warszawie. Z Wyrazami szacunku.

Bartosz Derewicz

Poziom A1-1 (Lektorka: Fan Xiping), 1 semestr nauki
Gorąco polecam! Najlepszy nauczyciel jakiego miałem (chociaż miałem tylko 1). Ceny mogą być niższe:)

Magdalena

Poziom A1-1 (Lektorka: Yang Zhihui), 1 semestr nauki
Bardzo dobrze uczy, życzliwa, cierpliwa. Nie spodziewałam się, że po 3 miesiącach nauki będę w stanie się tyle nauczyć. Jest to osoba b. pomocna i elastyczna jeśli chodzi o czas zajęć, dodatkowe konsultacje.

Anna

Poziom A1-1 (Lektorka: Yang Zhihui), 1 semestr nauki
Jestem bardzo zadowolona z kursu. Polecam.

Ewa Złotkiewicz

Poziom A1-1 (Lektorka: Yang Zhihui), 1 semestr nauki
Bardzo zaangażowany. Wykazujący dużo przychylności, cierpliwości. Dobrze tłumaczy zawiłość języka chińskiego. Poczucie humoru. Zapewnia miłą atmosferę, mimo stawianych nam wymagań.

Maria Adamczyk

Poziom A1-1 (Lektorka: Yang Zhihui), 1 semestr nauki
Nauczyciel cierpliwy, miły, pomocny w razie problemów. Kurs w pełni zadawalający.

Agnieszka

Poziom A1-2 (Lektorka: Yang Zhihui), 2 semestr nauki
Kurs bardzo profesjonalnie zorganizowany i bardzo dobrze merytorycznie prowadzony przez Panią Yang. Jestem bardzo zadowolona z kursu, ponieważ nauczyciel zawsze pomagał i tłumaczył niezrozumiałe zagadnienia. Atmosfera na kursie bardzo miła i sympatyczna.

Marcin

Poziom A1-2 (Lektorka: Yang Zhihui), 2 semestr nauki
Świetny nauczyciel, kurs godny polecenia.

Anna Paczewska

Poziom A1-1 (Lektorka: Yang Zhihui), 1 semestr nauki
Nauczycielka bardzo cierpliwa. Podchodzi z szacunkiem do uczniów, motywuje, dodaje odwagi i zachęca. Obserwuje uczniów i na bieżąco poprawia błędy. Powtarza z uczniami frazy, co ułatwia zapamiętywanie. Książka i materiały dodatkowe dobre, przydatne. (...) Instytut otwarty, elastyczny, życzliwy. Pełna informacja. Polecam znajomym.

K. L.

Poziom A1-2 (Lektorka: Bai Xue), 2 semestr nauki
Very interesting and worth to recommend. I enjoyed working with the teacher, and if possible I would like to continue with her on the next level.

Piotr Lewandowski

Poziom A1-1 (Lektor: Yang Yuancheng), 1 semestr nauki
Interesująco prowadzone lekcje. Nauczyciel dostosowuje tempo przerabiania materiału do poziomu grupy i jednostek. Miłe, przyjacielskie usposobienie nauczyciela w połączeniu z wiedzą dydaktyczną sprawiają, że Pan Yang jest godnym polecenia nauczycielem.

Piotr Sieradzan

Poziom A1-1 (Lektorka: Fan Xiping), 1 semestr nauki
Bardzo dobrze przeprowadzony kurs. Chiński jest trudny, ale mała grupa, interaktywne zajęcia, dobry podręcznik, a przede wszystkim bardzo dobry nauczyciel pozwalają się go uczyć z sukcesem.
Micky Fan to osoba bardzo miła i zaangażowana w to, co robi. Posiada bardzo duże zdolności nauczycielskie i wykorzystuje je podczas prowadzenia kursu. Jest zainteresowana studentami, ich postępem w nauce i problemami, jakie mają z poszczególnymi zagadnieniami językowymi. Cierpliwie tłumaczy i pomaga zrozumieć materiał. To nauczyciel wysokiej klasy.

Jacek Wojciechowski

Poziom A1-1 (Lektor: Bai Xue), 1 semestr nauki
Mało liczna grupa to olbrzymia zaleta. Lektorka zawsze przygotowana i profesjonalna, bardzo dobre podejście do kursantów i duży dar dydaktyczny. Komunikacja z Instytutem bardzo dobra. Gdyby nie mój wyjazd na pewno kontynuowałbym naukę w tym Instytucie i u tej lektorki.

K. G. 

Poziom A1-1 (Lektor: Yang Yuancheng), 1 semestr nauki
Kurs przeprowadzony bardzo dobrze. Instytut korzysta nie tylko z dobrej jakości (pod względem merytorycznym i wykonania) podręczników, ale i z własnych materiałów. Nauczycielem był Pan Yang. Bardzo miły człowiek. Nie było problemów z porozumieniem. Zawsze odpowiadał na zadane pytania wyczerpująco i zrozumiale. Na zajęciach była bardzo miła atmosfera.

Rafał Stefański

Poziom A1-2(Lektor: Chen sisi), 2 semestr nauki
Every thing was very good. I really enjoyed attending this class. The atmosphere was really nice. I aslo feel that my Chinese has improved. Xiexie!

Konrad Bębski

Poziom A1-2 (Lektor: Chen sisi), 2 semestr nauki
Our teacher is very nice and funny, is the best!:) I would like to continue course here with the same group and the same good teacher! Lessons are interesting and funny, keep continue.

Ivan F.

Poziom A2-1 (Lektor: Huang qiuni), 3 semestr nauki
Everything was great. I really enjoy learning Chinese in Instytut Języka Chińskiego. Our teacher Huang is profesional. She teaches us very well. I will advise to all my friends to come and start learnng Chinese in this school.

Ewa Cymer

Poziom A1-2 (Lektor: He Qingzhen), 2 semestr nauki
Skończyłam w Instytucie Jęzka Chińskiego kurs A1-1 i będę kontynuowała tutaj naukę chińskiego. jestem bardzo zadowolona z zajęć w Instytucie. Nauczycielka, pani He, bardzo dobrze prowadziła lekcję. Wychodząc z zajęć większość słówek is sformułowań miałam już w głowie. Dzięki temu mniej pracy zostawało do wydonania w domu, a to przy intensywnym trybie życia bardzo ważne.

Paulina M.

Poziom A1-1 (Lektor: He Qingzhen), 1 semestr nauki
Jestem bardzo zadowolona z kursu. Pani He laoshi jest świetnym pedagogiem, wymagająca, zawsze bardzo dobrze przygotowana merytorycznie do lekcji, cierpliwie i dokładnie tłumaczy, równocześnie bardzo zaangażowana, podchodzi do swojej pracy z entuzjazmem, co udziela się uczniom. Lekcje to nie tylko suche przyswajanie materiału ale rozmowa o kulturze, historii i ciekawostkach Chin. Nie przypuszczałam, że po pierwszym kursie będę znała już tyle znaków i potrafiła ułożyć całe zdania, a nawet krótkie dialogi po chińsku. Miałam obawy, że się zniechęcę, ale wręcz przeciwnie chcę kontynuować naukę, co w dużym stopniu jest zasługą świetnego nauczyciela i bardzo fajnej grupy.

Filip Konieczny

Poziom A1-1 (Lektor: Huang qiuni), 1 semestr nauki
I really enjoyed the coruse and am looking forward to continue learning Chinese. Great course, great institute, I highly recommend it to anybody who wants to start learning Chinese.

Anna S.

Poziom A1-1 (Lektor: Tang Chunxiang), 1 semestr nauki
Przyjemna atmosfera na zajęciach, profesjonalne podejście nauczyciela, widoczne dość szybkie postępy w nauce.

Natalia Vetter

Poziom A1-1 (Lektor: Huang Qiuni), 1 semestr nauki
Nasza nauczycielka stwarzała bardzo przyjazną atmosferę na zajęciach. Dbała o rozwój naszych umiejętności w każdym aspekcie znajomości języka chińskiego. Bardzo uważnie śledziła nasze indywidualne postępy i w razie potrzeby dostosowywała do nich tempo nauki.  Bardzo polecam zajęcia z Qiuni Huang.

Klementyna Janicka

Poziom A1-1 (Lektor: He Qingzhen), 1 semestr nauki
Pani nauczycielka bardzo dobrze tłumaczy wszelkie zagadnienia – przede wszystkim znaczenie znaków, dzięki czemu łatwiej je zapamiętywać. Kurs języka chińskiego wygrałam w konkursie i dzięki Pani He, która zaciekawiła mnie nim, zamierzam w przyszłości kontynuować naukę.

Tomasz Gnoiński

Poziom A1-1 (Lektor: Huang Qiuni), 1 semestr nauki
Zajęcia są prowadzone profesjonalnie i nad wyrazinteresująco. Nauczyciele szybko dostosowują się do ucznia i jego potrzeb, a ich niesamowita energia zachęca do dalszej nauki. Szczególnie polecam nauczycielkę Huang, przy której nie sposób nie polubić języka chińskiego.

Patryk B.

Poziom A1-1 (Lektor: He Qingzhen), 1 semestr nauki
Na zajęciach panuje przyjazna atmosfera, Pani He tłumaczy wszystko jasno i klarownie. Dzięki niej to, co wydawało mi się na początku prawie niemożliwe do nauczenia, teraz jest dla mnie zrozumiałe i logiczne.

Małgorzata Jędrocha

Poziom A1-1 (Lektor: He Qingzhen), 1 semestr nauki
Bardzo się cieszę, że znalazłam tę szkołę. Pani He jest przemiła i bardzo cierpliwa. Od razu zmuszała nas do mówienia po chińsku. Tempo kursu było dosyć szybkie, ale każdy zmotywowany uczeń szybko się odnajdzie. Na pewno wrócę do Instytutu Języka Chińskiego na kolejne poziomy!

Joanna J.

Poziom A1-1 (Lektor: Huang Qiuni), 1 semestr nauki
Kurs był prowadzony bardzo dobrze, nauczycielka wszystko tłumaczyła i prowadziła bardzo ciekawe zajęcia. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się kontynuować naukę w Instytucie.

 

 

Uwaga: IJC posiada pozwolenie na upublicznianie powyższych opinii. (Niestety niektóre szkoły języka chińskiego w Warszawie kopiują powyższe opinie - zamieszczają je bez nazwisk lektorów przy użyciu ogólnego słowa "nauczyciel").

 

TA WITRYNA UŻYWA COOKIE! Dowiedz się więcej o mechanizmie cookie oraz poznaj sposób zmiany jego zachowania w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. zamknij